• pl
 • en
 • Moje treningi medyczne i terapię ruchową przeprowadzam zgodnie z założeniami
  metod DNS i PRI

  Nasze funkcje motoryczne oraz wzorce postawy i ruchu kształtują się już w pierwszych miesiącach życia. Wszystko, co rozwinie się przez pierwszy rok, w tym wszelkie nieprawidłowości, ma wpływ na naszą sylwetkę i ograniczenia ruchowe w dorosłym życiu – wady postawy, ból kręgosłupa, biodra, karku. Metoda DNS polega na porównaniu wzorca stabilizacji zdrowego dziecka z Twoim wzorcem. Z taką wiedzą mogę precyzyjnie określić źródło Twoich problemów – bólu, blokad, wad – i tak dobrać zestaw ćwiczeń, by pracować nad jego wyeliminowaniem.

  Nasze ciała nie są zbudowane symetrycznie – serce jest delikatnie z lewej strony, wątroba z prawej i tak dalej. Te asymetrie są naturalnie kompensowane, by zapewnić ciału prostą postawę oraz ruch. Dysbalans spowodowany zaburzeniami oddechu czy wadami układu mięśniowopowięziowego powstałymi już w okresie wczesnego rozwoju, może być przyczyną wielu dolegliwości lub chorób narządu ruchu. Metoda PRI skupia się na diagnozie czynników i dysfunkcji, które wytrącają Twoje ciało z prawidłowego działania, a potem ich skutecznym usunięciu za pomocą technik manualnych i ćwiczeń terapeutycznych, dobranych indywidualnie.

  Co oferuję Pacjentom?

  W naszej ofercie znajdziesz szereg usług, które pomogą Ci utrzymać ciało w zdrowiu i bez bólu.

  Diagnostyka funkcjonalna

  Zanim zaczniesz ćwiczyć – dokładnie sprawdzę, gdzie tkwi ograniczenie lub przyczyna bólu lub niesprawności. Sprawdzę też na co Twoje ciało jest gotowe, by uniknąć ćwiczeń, które mogłoby Ci zaszkodzić. Dzięki dobrze przeprowadzonej diagnostyce masz pewność, że Twój wysiłek nie pójdzie na marne a postępy będą widoczne tak szybko, jak to tylko możliwe.

  Trening medyczny

  Ma za zadanie uwolnić Cię od bólu i ograniczeń, dzięki starannie dobranemu zestawowi ćwiczeń z różnych kategorii. Trening medyczny wzmacnia ciało, koryguje wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu aparatu ruchowego, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji, a także zwiększa Twoje możliwości sportowe i ruchowe.

  Korekcja wad postawy

  Wady postawy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci swoje podłoże mają w nieprawidłowościach w rozwoju podczas pierwszych 12 miesięcy życia. Dodatkowo negatywny wpływ ma często styl życia, niewielka aktywność fizyczna, siedzący tryb pracy i spędzania wolnego czasu. Nieleczone wady postawy mogą powodować wiele dolegliwości, ból, ograniczenia ruchowe – teraz lub w przyszłości. Mogę temu zapobiec, dzięki odpowiedniej terapii, prowadzonej na poziomie układu nerwowego, gdzie wpływamy na funkcje mięśni.

  Korekcja oddechu

  Choć wydaje się to nieprawdopodobne, sposób w jaki oddychamy oraz praca przepony mają ogromny wpływ na nasz aparat ruchu oraz postawę ciała. Ich zaburzenia potrafią prowadzić do wielu dolegliwości. Podczas treningu zajmę się ich diagnozą oraz korekcją, by nakierować Twój oddech na odpowiednie tory. Będziemy pracować nad poprawą wad postawy, eliminacją różnego rodzaju bólów oraz poprawą siły i funkcji mięśni brzucha, co przełoży się też na siłę i funkcje mięśni kręgosłupa.

  Terapia rozejścia mięśni brzucha

  Mięśnie brzucha pełnią ważną funkcję w utrzymaniu optymalnej postawy ciała, stabilizując miednicę oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Uczestniczą też w ruchach tułowia i mają wkład w procesie oddychania. Ich rozejście pojawia się w szczególności u kobiet po ciąży, ale również u osób po operacjach czy intensywnie trenujących. Podczas terapii pracuję nad bezpieczną odbudową mięśni brzucha i przywróceniem im funkcji, dzięki indywidualnie dobranym ćwiczeniom i technikom terapii manualnej.

  Trening i fizjoterapia ortopedyczna

  Wskazaniami do rehabilitacji ortopedycznej są wszelkiego rodzaju urazy kończyn i kręgosłupa, kontuzje sportowe, wady wrodzone i rozwojowe czy przebyte wcześniej zabiegi ortopedyczne. Podczas terapii pracujemy nad przywróceniem funkcji układu ruchu, wyeliminowaniem wad i dolegliwości bólowych, powrotem do sprawności.

  Terapia ruchowa

  Dla osób, które chcą wrócić do sprawności i sportu po urazie lub kontuzji. Trening jest zawsze w 100% dopasowany do indywidualnej sytuacji Pacjenta. Składa się na niego terapia ruchowa, trening funkcjonalny,
  reedukacja wzorca ruchowego i wzmocnienie mięśni. Pracuję m.in. nad powrotem do sprawności po urazie stawu kolanowego, skokowego, barkowego, przeciążeniowego bólu kręgosłupa oraz szyi, zapaleniu ścięgna Achillesa, kolanie skoczka, biegacza, zespole cieśni nadgarstka.

  Przygotowanie motoryczne

  Dla osób, które uprawiają sport i chcą poprawić szybkość, moc, siłę, skoczność, kondycję, dynamikę, gibkość, wytrzymałość lub koordynację ruchową, wyeliminować ograniczenia, które nie pozwalają im osiągnąć wyższego poziomu sportowego.

  Fizjoterapia

  W Optimove fizjoterapia prowadzona jest przez doświadczonego fizjoterapeutę, który łączy terapię manualną z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami ruchowymi. Dzięki dokładnej diagnostyce i spersonalizowanym zabiegom oraz treningom, Pacjenci są w stanie osiągnąć trwałe efekty – wyeliminować ból i wrócić do sprawności.

  Zanim zaczniemy regularne treningi,
  podczas pierwszej wizyty
  przeprowadzę z Tobą
  diagnostykę funkcjonalną.
  Przeczytaj więcej o pierwszej wizycie.

  Pierwsza wizyta