TRENINGI

optimove

treningi

TRENING INDYWIDUALNY​

Każdy człowiek jest inny – ma swoją historię, wartości, poziom sprawności i cele.

Dlatego nie ma jednego uniwersalnego zestawu ćwiczeń dla wszystkich. Indywidualny trening daje więc nie tylko poczucie prywatności i intymności – jest też gwarancją 100% skupienia na realizacji Twoich celów.

Zaczynamy od diagnostyki funkcjonalnej – znajdę przyczyny słabości, ograniczeń lub bólu. Dzięki temu dobiorę dla Ciebie takie ćwiczenia, które dadzą najszybsze rezultaty z jednoczesną pewnością, że w niczym Ci nie zaszkodzą.

W odpowiedzi na Twoje potrzeby opracuję dla Ciebie indywidualny program treningu i dopilnuję, by przebiegał sprawnie, poprawie i w przyjaznej atmosferze, bez znęcania się na Twoim ciałem.

Na trening składają się elementy gimnastyki, pilatesu, jogi, plyometrii, trójboju i dwuboju siłowego.

optimove - diagnostyka funkcjonalna

DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA

Jak nie ma jednej recepty na każdą chorobę, tak terapeuta ruchowy nie zaleca wszystkim tych samych ćwiczeń. Najpierw Cię poznam od strony ruchowej, dopiero potem zaproponuję swoją receptę.

Zanim zaczniesz ćwiczyć – dokładnie sprawdzę, gdzie tkwi ograniczenie lub przyczyna bólu lub niesprawności. Sprawdzę też na co Twoje ciało jest gotowe, by uniknąć ćwiczeń, które mogłoby Ci zaszkodzić.

Dzięki dobrze przeprowadzonej diagnostyce masz pewność, że Twój wysiłek nie pójdzie na marne a postępy będą widoczne tak szybko, jak to tylko możliwe.

optimove - diagnostyka funkcjonalna

DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA

Często regularna aktywność fizyczna nie przynosi pożądanych rezultatów. Mechanika ludzkiego ciała jest niezwykle skomplikowana, a jej rozwój lub naprawa wymaga wiele czasu. Tak naprawdę trenując planem nieuwzględniającym sprawności Twojego organizmu możesz zrobić sobie krzywdę. Odpowiednia diagnostyka przed podjęciem aktywności fizycznej skutecznie Ci w tym pomoże.

Celem diagnostyki jest określenie Twojego poziomu sprawności, wytrenowania, a także wskazanie na jaki typ ruchomości Twoje ciało jest gotowe.

optimove - trenink worku

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE​

Jeśli uprawiasz sport i chcesz poprawić szybkość, moc, siłę, skoczność, kondycję, dynamikę, gibkość, wytrzymałość lub koordynację ruchową, to zapraszam do wspólnych treningów.

Znajdę ograniczenia, które jeszcze nie pozwalają Ci być na takim poziomie sportowym, o jakim marzysz i pomogę je wyeliminować.

Wielu sportowców skupia się tylko na ćwiczeniach wzmacniających, ignorując ukryte ograniczenia, których nawet nie są świadomi. Być może to właśnie jest dla Ciebie przeszkodą w poprawie sprawności? Sprawdźmy to, bo jeśli tak jest, to po ich eliminacji odczujesz ogromną różnicę.

optimove - terapia ruchowa

TERAPIA RUCHOWA

Czym jest? To indywidualny trening, którego celem jest najczęściej przywrócenie Twojemu ciału jak najpełniejszej sprawności po urazie, kontuzji lub chorobie.

Terapia ruchowa jest eliminacją ograniczeń, które wydaje się, że są nie do przejścia. Zdarza się, że ludzie przyzwyczają się do swoich ograniczeń, myśląc, że nic już się nie da z tym zrobić, że muszą z tym jakoś żyć.

W każdym przypadku możesz poszerzyć swój zakres ruchowy. O ile? To już zależy od sytuacji i Twojego zaangażowania w ćwiczenia. Zaczniemy do diagnostyki funkcjonalnej, która da jasną odpowiedź na pytanie, co jest możliwe do osiągnięcia w Twojej sytuacji. A najprawdopodobniej możesz więcej niż myślisz.

optimove - terapia ruchowa

TERAPIA RUCHOWA

To jedna z wielu odmian treningu indywidualnego będącego kontynuacją lub początkiem pracy z ciałem oraz jego powrotem po kontuzji lub urazie zawierającego w sobie reedukację ruchową oraz trening funkcjonalny. Terapia poprzedzona jest diagnostyką funkcjonalną uwzględniającą istniejące dysfunkcję, która pozwala ustalić najszybszy plan działania poprawiający sprawność Twojego organizmu.

wada postawy - korekcja

KOREKCJA WAD POSTAWY

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej to przyczyny wad postawy, których skutkiem jest ciągłe przemęczanie, złe samopoczucie i zniechęcenie do działania. Inną przyczyną jest wszechobecny stres.

Tak, wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, które obecnie stało się normą prowadzi do przeciążenia mięśni posturalnych i zmian w postawie.

Być może już czujesz tego skutki, a może jeszcze nie – w obu przypadkach jak najszybciej zacznij odbudowywać sprawność mięśni posturalnych i stwórz nową, lepszą postawę. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się zmęczenia i złego samopoczucia, ale też łatwiej będzie Ci stawiać czoła wyzwaniom w swoim życiu zawodowym i osobistym.

optimove - rehabilitacja ruchowa

REHABILITACJA RUCHOWA​

Jeśli Twoim celem jest powrót do aktywności sportowej po kontuzji lub urazie, potrzebujesz indywidualnego programu, który będzie dopasowany w 100% do twojej sytuacji i prowadzony przez trenera, który poświęci Ci 120% uwagi.

Na rehabilitację ruchową składają się: terapia ruchowa, trening funkcjonalny, reedukacja wzorca ruchowego i wzmocnienie mięśni. W ramach rehabilitacji możesz pracować nad powrotem do sprawności po urazie stawu kolanowego, skokowego, barkowego, przeciążeniowego bólu kręgosłupa oraz szyi, zapaleniu ścięgna Achillesa, kolanie skoczka, biegacza, zespole cieśni nadgarstka, a także pracować nad korekcją wad postawy.

optimove - rehabilitacja ruchowa

REHABILITACJA RUCHOWA

Powrót do sprawności po kontuzji lub urazie jest niezwykle ważny. Do tego niezbędna jest rehabilitacja ruchowa, która zawiera w sobie terapię ruchową, trening funkcjonalny, reedukację wzorca ruchowego oraz wzmacnianie mięśni. W ramach rehabilitacji możesz pracować nad powrotem do sprawności po urazie stawu kolanowego, skokowego, barkowego, przeciążeniowego bólu kręgosłupa oraz szyi, zapaleniu ścięgna Achillesa, kolanie skoczka, biegacza, zespole cieśni nadgarstka, a także pracować nad korekcją wad postawy.
optimove - trening funkcjonalny

TRENING FUNKCJONALNY​

Ten rodzaj treningu to starannie dobrany zestaw ćwiczeń, który realizuje dwa cele: pomaga osiągnąć wyższy poziom sprawności z jednoczesną minimalizacją ryzyka wystąpienia urazów lub kontuzji.

Nie jest to więc siłowa walka z ciałem, aż padnie, tylko starannie zaplanowany i nadzorowany przez specjalistę proces rozwijania sprawności, gibkości, koordynacji ruchowej, siły mięśni oraz stabilności.

Moje studio jest idealnym miejscem do indywidualnego treningu funkcjonalnego, bo gwarantuję 100% skupienia na Tobie, bez żadnego rozproszenia i zbędnych ćwiczeń.

Trening funkcjonalny przeznaczony jest dla każdego, kto chce lepiej czuć się w swoim ciele i mieć pewność, że może polegać na nim w każdej sytuacji, bo go nie zawiedzie w obliczu żadnego wyzwania.

.